Strona główna   Ogłoszenia i intencje   Liturgia   Sakramenty   Przynależność   Historia   Multimedia   Cmentarz   Kontakt

8:00 i 12:00 - Łódź
10:00 - Trzebaw

18:00 - Łódź

Dzień powszedni

w Łodzi
pon., wt., śr. i pt. - 18:00

w Trzebawiu
czwartek - 18:00

Święta w dni pracy

Msze św. według ogłoszeń parafialnych

środa i piątek po wieczornej Mszy św.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

w łączności z Mszą świętą
środa w Łodzi
czwartek  w Trzebawiu

Droga Krzyżowa

w łączności z mszą świętą
czwartek w Trzebawiu
piątek w Łodzi

Odpust ku czci Św. Jadwigi Śląskiej

16 października oraz
niedziela po dniu wspomnienia

Odpust ku czci Św. Stanisława Bpa

8 maja – Trzebaw

środa i piątek
– przez pół godziny po Mszy św. wieczornej.

Parafia Łódź

Refleksja na II niedzielę Adwentu

Adwent jest czasem, który sprzyja naszym duchowym poszukiwaniom. Papież Franciszek zachęca, aby porzucić wygodną kanapę lenistwa, obojętności i bylejakości. A założyć buty aktywnego wędrowca, pielgrzyma. I wyruszyć w drogę, która wiedzie przez pustynię nawrócenia do nieba. Warto więc podejmować ciągły wysiłek w nawracaniu się. Nie wystarczy usłyszeć głos proroka, trzeba jeszcze na niego świadomie odpowiedzieć, wyznając za Psalmistą: „Będę słuchał tego, co mówi Pan Bóg”.

Zwykle najtrudniej rozstać się z błędnymi wyobrażeniami religijnymi. Wyznawanie religii dzieciństwa jest dla nich czymś znacznie wygodniejszym niż postaranie się o głębszy wzrost w wierze i w ufności do Boga. Łatwiej odmówić „paciorek”, „litanijkę”, „pomodlić się do Bozi”, niż sięgnąć po Pismo św., by w świetle słowa Bożego solidnie przeanalizować swoje życie, przygotować się na spotkanie z Bogiem.

Jeśli chcesz przygotować drogę Panu, musisz prawdziwie uwierzyć w Bożą moc! A prawdziwie uwierzyć, to powierzyć siebie Bogu wraz ze wszystkim, co stanowi moją codzienność, powołanie, świat, w którym żyję i pracuję. Jeśli chcemy autentycznie wierzyć, a nie tylko od czasu do czasu „oddychać powietrzem religijnym”, mamy scalać prawdziwą wiarę w Chrystusa z naszym życiem. Już dziś, teraz i w tym miejscu gdzie żyjemy!