Strona główna   Ogłoszenia i intencje   Liturgia   Sakramenty   Przynależność   Historia   Multimedia   Cmentarz   Kontakt

8:00 i 12:00 - Łódź
10:00 - Trzebaw

18:00 - Łódź

Dzień powszedni

w Łodzi
pon., wt., śr. i pt. - 18:00

w Trzebawiu
czwartek - 18:00

Święta w dni pracy

Msze św. według ogłoszeń parafialnych

środa i piątek po wieczornej Mszy św.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

w łączności z Mszą świętą
środa w Łodzi
czwartek  w Trzebawiu

Droga Krzyżowa

w łączności z mszą świętą
czwartek w Trzebawiu
piątek w Łodzi

Odpust ku czci Św. Jadwigi Śląskiej

16 października oraz
niedziela po dniu wspomnienia

Odpust ku czci Św. Stanisława Bpa

8 maja – Trzebaw

środa i piątek
– przez pół godziny po Mszy św. wieczornej.

Parafia Łódź

Msza św. Koła Pszczelarzy Mosina i Puszczykowo

W niedzielę 20 listopada br. w kościele pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Łodzi - dekanat Stęszewski, odprawiona została Msza św. dziękczynna Pszczelarzy Koła Mosina i Puszczykowo. Pszczelarze licznie zgromadzeni wraz z rodzinami dziękowali Panu Bogu i Patronowi - Św. Abmrożemu za dary pszczelego roju. Złożyli dary ołtarza ofiarowując między innymi Paschał.

Biblia często mówi o pszczołach. Miód i jego słodkość są przywoływane do ukazania wielkich spraw. W Psalmach, w Apokalipsie powiedziane jest nawet, żeby Słowo Boże spożyć, wtedy poczuje się w sercu miód, słodkość. Kraina obiecana Żydom przez Boga to kraina mlekiem i miodem płynąca. O miodzie słyszymy też w Liturgii Wielkanocnej, w hymnie Exultet, w którym śpiewa się o pszczole, dzięki której mamy paschał z wosku. W liturgii też mówimy o tym, że wszelkie stworzenie, praca jego, wznosi się przez nas, ludzi, ku Bogu. I chcemy, by to, czym są pszczoły, ich pracę i naszą pracę, włączyć w przyrodę, która przez nas ma wznosić się ku Bogu.

Czego możemy się uczyć od pszczół? Harmonijnej współpracy, celowości pracy, pracowitości, zachowania porządku i higieny, ducha wspólnoty i współpracy.